Zagubiona... Życie nastolatki, jej radości i smutki :D
czwartek, 01 lipca 2010
Mundial 2010

Hej!

Mundial 2010 już coraz bliżej rozstrzygnięcia.

Jak ja typuję:

Urugwaj - Ghana --> Urugwaj

Niemcy - Argentyna --> Argentyna

(jeśli Argentyna wygra z Niemcami myślę, że może być Mistrzem Świata)

Holandia - Brazylia --> Brazylia

Hiszpania - Paragwaj --> Hiszpania

Argentyna  - Hiszpania - mój finał marzeń.

Czy as Argentyny w końcu zacznie strzelać  bramki? Od niego z pewnościa wiele zależy.

I czy jakaś europejska drużyna ma szansę na zwyciestwo.

odpowiedz już niedlugo;)

 

 

 

 

 

11:06, agnieszka1992 , sport
Link Komentarze (4) »
czwartek, 16 lipca 2009
Piłka nożna - słownik wyrazów i terminów używanych w piłce

ATW (ang. around the world) - element techniki piłkarskiej polegający na wykonaniu nogą pełnego obrotu nad piłką w trakcie żonglowania.

asysta(ang. assist) - jest to neologizm chętnie stosowany przez środowisko piłkarskie, termin w piłce nożnej pojawił się niedawno, pomimo, że działalność, jaką określa, jest integralną częścią gry. W przeciwieństwie do koszykówki, asysty nie są notowane, ani punktowane.

Brasiliana (ang. 4-2-4) system gry, w którym w linii obrony gra czterech zawodników, pomocy - dwóch, a ataku - czterech, czyli 4-2-4. System ten narodził się na pocżatku lat 50 w Paragwaju.

Catenccio (wł. rygiel, zasuwka) system taktyczny kładący szczególny nacisk na dobrze zorganizowana obronę oraz faule taktczne, skupiający się na bronieniu własnej bramki bradziej niż na zdobywaniu goli. Ten szstem w Interze Mediolan w latach 60 wdroz Helenio Herrerze.

czyste konto (ang. clean sheet) termin okreslający, iż w czasie meczu drużyna przeciwna nie strzelila gola. Zachowanie czystego konta jest głownym celem bramkarzy i obrońców podczas meczu. Dla bramkarzy, którzy najwięcej razy zachowali czyste konto w sezonie przyznawane są nagrody

Drybling(ang. dribling) - kiwanie, seria szybkich, niezbyt mocnych kopnięc wewnętrzną i zewnętrzną częscia stopy z jednej i drugiej strony piłki, połączonych z nagłymi zwrotami ciała i nieoczekiwanymi zmianami kierunku porusznia się zawodnika. Piłka jest cały czas blisko nóg zawodnika. Celem jest ominecie zawodników przeciwnej drużyny w sposób uniemozliwajacy im odebranie piłki.

Efekt pierwszej bramki (ang. first goal effect) termin psychologiczno - sportowy stosowany dla sytuacji, w której zespół, który stracił pierwsza bramkę przez psychiczne podłamanie nieudanym wynikem gra gorzej, podczas gdy druzyna przeciwna gra lepiej i ma większe szanse na zwycięstwo.

Faul (ang. foul) jest to zagranie niezgodne z przepisami gry. Faulem może byc popchnięcie innego zawodnika, przytrzymanie za koszulkę lub oplucie go. Indywidualną karą za faul dla zawodnika jest upomnienie przez sędzigo zóltą lub czerwoną kartką Dużyna, której zawodnik został sfaulowany, może wykonac rzut wolny lub karny. 

Faul taktyczny (ang. tactical foul) rozmyslny faul popełniony w celu zatrzymania akcji przeciwnika.

Gest Garrinchy (ang. Garrincha gesture) w piłce nożnej gest fair play polegający  na przerwaniu własnej akcji przez wybicie piłki poza linię boczną lub końcową w celu umożliwienia udzielenia pomocy zawodnikowi kontuzjowanemu.

Gol samobójczy (ang. own goal) skuteczny strzał w kierunku własnej bramki, przypadkowe uderzenie lub zmiana toru lotu, którego efektem jest zdobycie gola dla druzyny przeciwnej).

Lob zagranie polegajace na przerzuceniu piłki nad przeciwnikiem.

Mur (ang. wall0 grupa zawodników stojących podczas wykonywania rzutu wolnego w szeregu pomiędy piłką a bramką. Ich zadaniem jest utrudnienie przeciwnikowi oddania bezpośredniego strzału do bramki.

Podanie (ang. pass) kopniecie piłki przez jednego zawodnika drużyny do drugiego (tej samej druzyny). Rodzaje podań: dośrodkowanie - kopniecie piłki przez zawodnika znajdującego się blisko linii końcowej boiska na skrzydle do sodka pola w celu stworzenia akcji bramkowej, podanie prostopadłe - kopniecie piłki prostopadle do lini koncowej boiska do innego zawodnika z druzyny (zwykle jest to napastnik), czesto ten napastnik wbiega przed linie obrony przeciwnika zaraz po podaniu (aby nie dac złapac się na spalonym).

Prawo Bosmana (ang. bosman ruling) prawo zawodnika do dowolnego transferu.

Naciskanie (ang. pressing) sposób prowadzenia gry, który ma na celu uniemożliwnie druzynie przeciwnej rozegrania jakiejkolwiek akcji poprzez agresywne krycie i grę dlaeko od własnego pola karnego.

Pułapka ofsajdowa (ang. offside trap) zagranie polegajace na wyjsciu linii obrony do przodu i pozostawienie napastnika (bądz innego z zawodnika/ów) druzyny przeciwnej na pozycji spalonej, co konczy sie odgwizdaniem przewinienia a przerwaniem akcji ofensywnej lub przynajmniej koniecznoscia rozegrania akcji inaczej.

Rabona to ruch przy strzale, podaniu albo dośrodkowaniu zapoczatkowany ruchem nogi za drugą nogą i kopnieciem piłki za pierwszą.

Rozgrywający (ang. playmaker) zawodnik, na którym spoczywa głowny cięzar rozgrywania piłek, rozpoczynania poszczególnych akcji, wykonywania ostatnich podań. przez niego przechodzi większość akcji zespołu.

Rzut karny (ang. penalty kick) - rzut bezpośreni wykonywany z odległosci 11 metrów od bramki przez gracza druzyny przeciwnej.

Rzut rożny (ang. corner kick) wykop piłki z jednego z czterech narożników boiska nastepuje tylko wowczas, gdy zawodnik spowoduje, iż piłka znajdzie się poza jego łasną bramką. Najczestszym wykonaniem rzutu jest tzw. dośrodkowanie.

Rzut sędziowski (ang. droppedball) przed rozpoczeciem meczu sedzia podrzuca piłke w kole na środku boiska, dwóch zawodników przeciwnych drużyn stara się ją zbić do swoich partnerów. Druzyna, ktora wygra rzut sedziowki rozpoczyna mecz.

Rzut wolny (ang free kick) sytuacja, w ktorej po przewinieniu zawodnika 9faulu lub zagraniu ręką) czy tez po spalonym sędzia zatrzymuje gre i kaze ja wznowic druzynie poszkodowaniej z miejsca, w ktorym popełnino przewinienie.

Spalony (ang. offside) nastepuje w momenice zagrania pilki przez wspolpartnera do zawodnika znajdujacego sie na pozycji spalonej (blizej linii bramkowej przeciwnikow niz przedostatni przeciwnik), ktory bierze aktywny udział w akcji.

Volteretinha rodzaj zagrania, za którego twórce uwazany jest Ronaldinho. Polega na przytrzymaniu stopą piłki i wykonaniu przewrotu w przod tak, aby nie utracic przy tym kontroli nad piłką.

Żółta i czerwona kartka (ang. yellow and red card) zółta kartka pokazywana jest w zaleznosci od sytuacji np. za przerwaniekorzystnej akcji, zagranie pilki reka, dyskusje z arbitrem, gre na czas, niesportowe zachowanie lub sciagniecie koszulki w trakcie meczu. Natomiast czerwona kartka skutkuje przymusowym opuszczeniem pola gry bez mozliwosci wprowadzenia nan rezerwowego zawodnika.

 

22:51, agnieszka1992 , sport
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 czerwca 2009
Siatkówka;) Młodość górą!

 

Wakacje;)Ktoś w końcu przypomniał mi, że mam bloga i niespodziewanie była to moja przyajciółka.  Dzięki Natalia:P

Ostatnio "delektuje" się, a może bardziej fascynuje grą w siatkę. Gram i oglądam. Podoba mi się nasza młoda reprezentacja siatkarzy: Kuba Jarosz, Marcel Gromadowski, Bartek Kurek.... - jak to się mówi: będą z nich ludzie, co ja pisze: będą z nich wielcy siatkarze, ludzie pewnie też. Co prawda dostaliśmy ostatnio z Brazylijczykami dwa razy po trzy zero, ale i tak jestem dumna:) W końcu kiedyś przyjdzie czas, że wygramy i z wielką Brazylią. Myśle, że wszystko siedzi w głowach zawodników. Bo jak to powiedział ostatnio komentator: Siatkówka jest trudną grą od strony psychologicznej. Ale przeciez warto dodać: W siatkówce wszystko może się wydarzyć. Poza tym wydaje mi sie, że i Brazylijczycy mają słabsze dni:D A my musimy tylko mocniej uwierzyć w siebie,bo motywacji nam nie brakuje. W każdym razie: kocham tę drużynę, drużynę od horrorów;) Nie gramy źle, ale brakuje nam troche szczęscia. Ciekawe jak wyglądałaby gra, gdybyśmy mieli pełny skład? Czy byłaby możliwość pokonania Brazylii na własnym biosku, przy tak wspanialej publiczności? To na razie pozostaje zagadką...

Warto dodać, że w tym roku to nie Liga Światowa, jest dla nas priorytetem;) A  trener Castellani cieszyłby się, gdybyśmy wygrali połowę meczy w grupie ...Przed naszymi chłopcami jeszcze długa droga, więc "do boju!!!":) Walka zawsze przynosi efekty....może pokusimy się o "dziką kartę"?

Jak już pisałam gram też w siatkówkę i coraz lepiej mi wychodzi. Chociaż moja drużyna najczęsciej przegrywa, cos "ala" Polska vs Brazylia;) Wiem, że gram dużo lepiej niż to wyglada po wynikach...Blokada psychiczna? A może brak wiary w siebie? Może nawet jedno i drugie? Nie wiem. Albo jak to mój kolega mówi: za mało precyzji;P

Ostatnio nawet sni mi się siatkówkę. To już jest obsesja? Mam nadzieję, że nie;)

Pozdrawiam:):*

 Marcel Gromadowski:

Jakub Jarosz:

Zbyszek Bartman:

 Bartek Kurek:

23:59, agnieszka1992 , sport
Link Komentarze (7) »
niedziela, 20 stycznia 2008
PO ADAMIE MAŁYSZU?

Hejka!

 Żyje Kochani, żyje tylko nie mam w ogóle czasu na neta. Tu jakieś imprezki, tu nauka, telewizja, znajomi, a na necie jestem tylko by posiedzieć na gg, lub przygotować coś na lekcje <wstydzi się>.

Jak myślicie co się stało z naszym kochanym Adamem? Dlaczego ma takie słabe skoki? Nic mu nie wychodzi, chociaż widać że bardzo, bardzo chce;/ Stracił formę, wypalił się, faktycznie jest na coś chory i nic mu nie wychodzi. No poprostu nie wiem, może Wy wiecie? Ciekawe co będzie w ZAkopcu? czy przyjedzie jak co roku tłum i wszyscy bedą kibicować Adasiowi, a ten w końcu się przełamie i skoczy najlepiej jak potrafi? Oby tak było;)

POZDRÓWKA!

13:50, agnieszka1992 , sport
Link Komentarze (6) »
niedziela, 18 listopada 2007
POLSKA W FINALE EURO!

JES,JES,JEST!

Ale super, ale w końcu po tylu latach należało się nam;) Chociaż nasze szansę nie są oceniane wysoko(wręcz bardzo nisko bo jesteśmy u buchmacherów na przedostatniej pozycji) to mam nadzieję, że nasi pokarzą co potrafią;) I zajmą wysokie miejsce;)

POZDRÓWKA!

13:04, agnieszka1992 , sport
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze
Zakładki:
O MNIE - Jestem Agnieszka.Mam 17 lat:) Interesuję się sportem szczególnie siatkówką, piłką nożną, skokami narciarskimi, piłką ręczną. Przeglądajcie bloga i zostawiajcie komentarze:)
Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Zaglądnij tutaj: /Usługa dla zalogowanych na bloxie/
Chcesz mi coś ciekawego przekazać? Napisz do mnie:)
Blogi znajomych wirtualnych
Blogi moich znajomych;)
Czasopisma młodzieżowe
Darmowe sms
Filmy
Gify
LOST - mój ulubiony serial
Pomoc
Różności
Sławni
Sport
Super gierki
Telewizyjna rozrywka
Wyszukiwarki
Dostaniesz 5 komentarzy za wklejenie avka na tydzień ;)