Zagubiona... Życie nastolatki, jej radości i smutki :D
niedziela, 07 września 2008
EDYTA HERBUŚ I MARCIN MROCZEK PODBILI EUROPĘ

HEJKA!

Wybaczcie, że wracam do tematu jednak takie rzeczy zdarzają się tak rzadko, iż trzeba je długo przeżywać:) No bo jak to brzmi - POLACY MISTRZAMI EUROWIZJI? Kurcze dla mnie poprostu to niewiarygodne... 2 miesiące treningów i potu wylanego na parkiecie dało HERBUŚ I MROCZKOWI oraz nam historyczne zwycięstwo w Eurowizji... Zatańczyli choreografię z wykorzystaniem elementów rumby, cha-chy i tańca nowoczesnego.   Dla mnie fanki EUROWIZJI i patriotki to fantastyczne wydarzenie, o którym mogłabym pisać i pisać:) W końcu nie było sąsiedzkich rozdań lecz punktacja dla konkretnego tańca. I właśnie to cieszy... Czyli jasno i wyraźnie trzeba powiedzieć, że EDYTA i MARCIN zasłużyli na zwycięstwo! I szczerze im gratuluję!!!

Za rok EUROWIZJA w POLSCE??? Hmmm.... Byłoby super:) Pozdrawiam!

12:58, agnieszka1992 , konkursy
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 18 czerwca 2007
złudzenia optyczne - KONKURS

WiTaM,WiTam!!!

Kochani dzisiaj coś niecoś o iluzji i mały konkursik, w którym można zarobić po 2 komcie za każdą prawidłową odpowiedź;)

ILUZJA

  • doznawanie wrażenia, że widzi się coś czego w rzeczywistości nie ma (halucynacje)
  • zniekształcone widzenie lub błędną interpretację czegoś
  • subiektywną ocenę sytuacji lub mających nastąpić wydarzeń

Złudzenie optyczne - jest to błędne postrzeganie pewnych własności obrazu, np. ich wielkości (irradiacja), prostoliniowości, wzajemnej równoległości, ruchu jasności, barwy itp. Zjawisko może mieć różne podłoże: wynikać ze spostrzegania przez mózg wzajemnej relacji między bodźcami, a nie jedynie ich fizycznych właściwości (kontekst), może być związane z nawykami percepcyjnymi lub anatomiczną budową siatkówki. Irradiacja to złudzenie optyczne polegające na pozornym zwiększaniu się jasnych przedmiotów oglądanych na ciemnym tle (kontrast). W związku z tym, czy czerwone koło idealnie pokryje się z białym a żółty łuk pokryje się z niebieskim. W obu wypadkach można sądzić iż jaśniejsze przedmioty są większe od swoich ciemniejszych odpowiedników. Tak naprawdę gdyby użyć nożyczek i powcinać odpowiednie kształty to obie pary kształtów dokładnie się pokryją. W przypadku złudzenia kontrastowego Ebbinghausa wyraźnie widać różnice wielkości wewnętrznych okręgów. Okrąg otoczony mniejszymi od siebie kołami wydaje się większy niż okrąg otoczony mniejszymi od siebie kołami. Tak naprawdę obydwa okręgi są przystające. Złudzenie to spowodowane jest różnymi punktami odniesienia. Podobne zjawisko istnieje w przyrodzie. Księżyc w pełni wydaje się większy gdy znajduje się nisko nad horyzontem niż gdy jest w zenicie. Najbardziej interesujące są takie złudzenia które są proste w swojej formie, składają się z paru podstawowych kształtów. Jednak ich odpowiednie ustawienie powoduje ich niezwykłość. Sprawdzcie jak to działa na was;)

DWIE TWARZE CZY JEDNA?

Książka patrzy w Twoją stronę... czy w przeciwną?

Stara kobieta... czy młoda dziewczyna?


No i jak Kochani mieliście problemy z ustaleniem prawidłowej odpowiedzi? A teraz konkurs;)

ZAGADKA NR 1

Ile liter F znajduje się w tekście poniżej?

FINISHED FILES ARE THE RE-
SULT OF YEARS OF SCIENTIF-
IC STUDY COMBINED WITH THE
EXPERIENCE OF YEARS

ZAGADKA NR 2

Która z figur jest większa?

ZAGADKA NR 3

A teraz zagadka z innej beczki: Która z paris Hilton jest prawdziwa - zdjęcie pochodzi z Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Żeby nie było żadnych wątpliwości, jedna z Paris Hilton jest prawdziwa, pytanie jednak - która?

 

Życze miłej zabawy;)

14:26, agnieszka1992 , konkursy
Link Komentarze (15) »
wtorek, 08 maja 2007
Konkursik EUROWIZYJNY:)

Mam dziś dla was mały konkursik:) Zabawmy się w bukchmacherów i obstawmy czy polska piosenka na Eurowizję "TIME TO PARTY" /Czas na zabawę/ THE JET SET ma szansę wejśc do finału:) Na dole strony znajduje się sonda. Głosujcie!!! A w komentarzach zostawiajcie opinie. Jeśli dobrze obstwicie dostaniecie odemnie 10 komentarzy:) POZDRÓWKA!

15:57, agnieszka1992 , konkursy
Link Komentarze (7) »
sobota, 03 marca 2007
Nagrody!!!

Hejka!

Dzisaj sobota czyli zakończenie konkursu. Było bardzo trudno mi wybrać najlepszy fragment, ale podjęłam już decyzję. Tak naprawdę jednak wszystkie zasługiwały na pierwsze miejsce!!! Oto wyniki:

  1. I miejsce: www.agol.blox.pl
  2. II miejsce: www.natuskau.blog.onet.pl

Gratulacje!!!!

Poza tym jest jeszcze jedna dobra wiadomość nasz skoczek Adam Małysz został mistrzem świata na średniej skoczni. Nokałtując przy tym swoich rywali /odskoczył im o kilka metrów!!!/.

Pozdrawiam!

16:02, agnieszka1992 , konkursy
Link Komentarze (7) »
sobota, 24 lutego 2007
Konkurs!

Hejka!

Dzisiaj sobota i wreszcie wolne. Już nie mogłam się doczekać weekendu i mam nadzieje, że nigdy się nie skończy bo we wtorek piszemy test z chemi od pierwszej klasy.  Niestety z moją  pamięcią nie jest najlepiej i nic, a nic nie umiem albo prawie nic. No, ale dziś się tym nie przejmuje.... dopiero jutro lub w  poniedziałek zacznę sie uczyć.

KONKURS!!!

Ogłaszam taki mały konkursik dotyczący poezji. Każdy kto chcę wziąć w nim udział musi pod notką napisać fragment jakiejś książki, cytat, motto lub złote myśli. Pod tym fragmentem można równiez opisać co się wam w nim podoba i dlaczego jest dla was taki ważny. Tematyka jest dowolna!!! Mogą być to fragmenty własne lub innych autorów.... Za udział w konkursie dostaje się dwa komciaki.

Będzie on trwał przez tydzień czyli do następnej soboty 3 marca. Serdecznie zapraszam do zabawy:)

Nagrody:

  1. Za pierwsze miejsce: 15 komentarzy
  2. Za drugie: 10
  3. Za trzecie: 5 

   Pozdrowionka dla wszystkich odwiedzających mojego bloga!!!!

17:51, agnieszka1992 , konkursy
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2
| < Czerwiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze
Zakładki:
O MNIE - Jestem Agnieszka.Mam 17 lat:) Interesuję się sportem szczególnie siatkówką, piłką nożną, skokami narciarskimi, piłką ręczną. Przeglądajcie bloga i zostawiajcie komentarze:)
Chcesz wiedzieć o mnie więcej? Zaglądnij tutaj: /Usługa dla zalogowanych na bloxie/
Chcesz mi coś ciekawego przekazać? Napisz do mnie:)
Blogi znajomych wirtualnych
Blogi moich znajomych;)
Czasopisma młodzieżowe
Darmowe sms
Filmy
Gify
LOST - mój ulubiony serial
Pomoc
Różności
Sławni
Sport
Super gierki
Telewizyjna rozrywka
Wyszukiwarki
Dostaniesz 5 komentarzy za wklejenie avka na tydzień ;)